Головна / Відділення загальної та малоінвазивної хірургії

Відділення загальної та малоінвазивної хірургії

Розраховане на 30 ліжок. У відділенні  проводиться лікування хворих з різноманітними патологіями хірургічного профілю, що потребують оперативного втручання або консервативної терапії. У відділенні наявні палати на 6 ліжок, а також палати з покращеними умовами перебування – 1- та 2-містні.  
В структурному підрозділі працює висококваліфікований персонал (лікарі, медичні сестри), що дозволяє надавати якісну медичну допомогу при різноманітній проблемах хірургічного профілю, які потребують ургентного чи планового лікування.
Пріоритетним напрямком у роботі відділення є хірургічне лікування різних захворювань із застосуванням як традиційних методів оперативних втручань, так і малоінвазивних. В роботі відділення при оперативних втручаннях щироко використовується сучасне лапароскопічне обладнання. Це дало змогу зменшити травматичний вплив на організм пацієнта хірургічного втручання та скоротити терміни перебування в стаціонарі.
За домопогою лапароскопічної апаратури у відділенні загальної та малоінвазивної хірургії виконуються наступні хірургічні операції:
• холецистектомія (видалення жовчного міхура);
• пластика пахових і діафрагмальних гриж;
• видалення кіст черевної порожнини;
• розсічення спайок (вісцероліз);
• діагностика та взяття біопсії.
При наявності каменів в позапечінкових жовчних протоках та розвитку механічної жовтяниці (одне із ускладнень перебігу жовчно-кам’яної хвороби) можливе проведення ендоскопічного видалення конкрементів з позапечінкових жовчних проток (РХПГ), що дозволяє уникнути «великої» травматичної операції.
В роботі хірурги застосовують такі види діагностичних обстежень:
• Повний спектр лабораторних, загальноклінічних методів дослідження;
• УЗД;
• Рентгенологічне дослідження;
• Фіброгастро- й колоноскопічне дослідження;
• Ретроградне ендоскопічне дослідження біліарної системи.
• Взяття біопсії (під контролем УЗД, лапараскопічно);
• Комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія.
Майже всі перераховані методи обстеження (окрім КТ та МРТ) можливо повести в КП "Лікарня №2" ЖМР, що економить час пацієнта та дозволяє швидше конкретизувати наявну проблему, а також визначитися з подальшою тактикою лікування.

У відділенні загальної та малоінвазивної хірургії, окрім загальних хірургів, працюють і більш вузькі спеціалісти: судинний хірург та хірург-ендокринолог.
В відділенні проводяться наступні лікувальні заходи хворим з судинною патологією:
• Екстрені операції при закупорці артерії верхніх та нижніх кінцівок.
• Медикаментозне лікування венозних захворювань.
• Венектомія.


Також у відділенні впроваджено в роботу сучасний метод оперативного лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок – ендовенозна (внутрішньовенна) лазерна коагуляція просвіту розширеної вени.


Цей спосіб втручання є найменш травматичним видом хірургічного лікування ВХ, має максимально виражені косметичний та функціональний ефекти, мінімізує час перебування пацієнтів у стаціонарі, а в деяких випадках процедура може виконуватись в амбулаторних умовах.

В КП "Лікарня №2 ім. В. П. Павлусенка" Житомирської міської ради проводиться хірургія залоз внутрішньої секреції.
Виконуються операції на щитовидній залозі – часткове або повне її видалення - при різних формах зоба. Планується впровадження оперативного лікування інших патологій залоз внутрішньої секреції.

Завідуючий відділення Куліш Олександр Павлович

Тел. 41-62-14

Архів новин

Листопад 2019 

Хірургія ожиріння

Профілактика раку: підводні камені

Вересень 2019 

Золотий стандарт медицини: як працюють хірурги КП "Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка"

Пахова грижа: симптоми, ускладнення та діагностика

Серпень 2019

Колектив КП "Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка" Житомирської міської ради постійно вдосконалює свої знання та навички. Зокрема, 11-15 серпня 2019 року Віктор Помирляну та Євгеній Захарук відвідали 48 Світовий з’їзд хірургів за підтримки Міжнародного товариства з хірургії, який відбувся у Кракові.