Головна / Новини / 12 жовтня – Всесвітній День боротьби з артритами

12 жовтня – Всесвітній День боротьби з артритами

Наразі кожен десятий пацієнт в Україні хворіє на артрит. До цієї недуги схильні як літні люди, так і молоді, і навіть діти. 

Більше про артрит розповіла лікар-ревматолог поліклініки КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка» Валентина Тимощук.

 

Що таке артрит і які перші симптоми цієї хвороби?

Артрит – це запальне захворювання суглоба або декількох суглобів. Основними симптомами є припухлість суглоба, підвищення температури тіла, обмеження рухів.

 

Які причини виникнення артриту?

Він може виникнути внаслідок переохолодження, травм, пошкодження суглобів, фізичному перенапруженні, внаслідок вірусних або бактеріальних інфекцій тощо.

Власне, від цього і залежить яким буде артрит. Загалом їх існує близько 100. Наприклад, ревматоїдний, реактивний, псоріатичний, подагричний, інфекційний, бактеріальний, травматичний та інші.

Головне розуміти, що артрит може бути як симптомом якогось захворювання, так і самостійною хворобою.

 

Як лікують?

В залежності від походження артриту призначаються: нестероїдні протизапальні препарати, глюкокортикоїди, антибіотики, фізіотерапевтичне лікування або санаторно-курортне лікування.

 

Хто в зоні ризику?

Хворіють як молоді, так і більш старшого віку. Більше артрити виникають у жінок. Також часто це захворювання мають спортсмени.

Зараз дуже часто зустрічаються пацієнти з постковідним артритом. Люди, які перехворіли звертаються до нас з болем у суглобах та у м’язах. Тоді ми вже з’ясовуємо, який саме у пацієнта тип артриту – ревматоїдний артрит чи реактивний, який розвивається, як реакція на інфекцію, і далі лікуємо.

Взагалі попередити артрит досить важко, але тут важливо одразу звернутися до лікаря. Адже артрит може бути симптомом більш серйозного захворювання про яке вам поки що невідомо.  Влітку, наприклад, до нас багато звертається пацієнтів з набряками суглобів, а після аналізів виявляється, що у них Лайм-бореліоз після укусів кліщів.

 

Чи варто під час лікування звернути увагу на харчування?

Специфічної дієти при артриті немає, однак варто більше їсти каші, наприклад, гречку та перлову, овочі та фрукти – в них багато вітаміну К, твердий сир, молочні продукти, тобто продукти, які багаті на кальцій. Також пацієнтам з артритом необхідний вітамін D.

Якщо це подагричний артрит, зрозуміло, що пацієнт має уникати гострої, жирної, смаженої їжі, бобових. Загалом при будь-якому артриті варто стежити за своєю вагою і уникати зайвої ваги, не палити, не зловживати алкоголем.