Головна / Новини / 22 липня відзначається Всесвітній день мозку!

22 липня відзначається Всесвітній день мозку!

Як найдовше зберегти здоров’я головного мозку та що робити, щоб запобігти деменції розповідає завідувач неврологічного відділення КП "Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка" Олена Павлусенко.
«Людський мозок є головним органом нашої центральної нервової системи. Завдяки йому здійснюється функціонування всіх органів людини, тому будь-який збій в його роботі позначається на життєздатності людини.
Порушенням когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку є деменція.
У людини з деменцією порушується пам'ять, абстрактне мислення, з’являється соціальна дезадаптація та інші симптоми.
Щоденні нескладні зусилля допоможуть зберегти здоров’я нашого мозку та запобігти деменції.
Є три кити здоров’я головного мозку: фізичні навантаження, розумова активність, здорове харчування.
Фізична активність дає активне кровопостачання, завдяки чому посилюється насичення головного мозку киснем, що є дуже важливим для його функціонування. Який би ви вид спорту не обрали – будь-яке щоденне фізичне навантаження буде давати позитивний ефект для роботи головного мозку. Зараз, наприклад, значного поширення набула скандинавська хода.
Розумова діяльність запобігає розвитку та прогресуванню деменції. Ви можете читати, розгадувати кросворди, вивчати напам’ять вірші або згадувати тексти пісень. Головне приділяти час розумовій діяльності щодня.
Важливим для функціонування нашого мозку є повноцінне харчування. Особливо корисним є вживання правильних жирів. Варто звернути увагу на жирні сорти риби, заправляти салати кунжутною, оливкової олією або олією з льону та уникати спредів, які мають низьку жирність. Харчування має бути також збалансованим".