Головна / Новини / Чому курити кальян небезпечно для здоров’я?

Чому курити кальян небезпечно для здоров’я?

Останнім часом особливої популярності набуло куріння кальяну. Цей спосіб відпочинку є доступним і пропонують його у більшості ресторанів та кафе. Кальян має приємний смак за рахунок ароматизованого тютюну, він рекламується як спосіб розслабитись, а у людей існує хибне уявлення про те, що куріння кальяну не шкодить здоров’ю.
Тож чому курити кальян небезпечно для здоров’я?
  • При курінні кальяну в організм людини потрапляють значно вищі рівні монооксиду вуглецю (чадного газу), що призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування з можливими запамороченнями тощо.
  • У людей, що курять кальян, більші ризики зараження інфекційними хворобами: туберкульозом, герпесом, гепатитом. Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні мікроби «живуть» саме у колбі та шлангу. Вони не стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння.
  • Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів.
  • При курінні кальяну у повітря виділяються різноманітні хімічні речовини: поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, чадний газ, тверді часточки, що можуть становити серйозні загрози для людей навколо, які їх вдихають. Перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно.
Робіть правильні висновки та обирайте здорове і довге життя, без шкоди для здоров’я.
За матеріалами ЦЗГЗ