Головна / Новини / Пахова грижа: симптоми, ускладнення та діагностика

Пахова грижа: симптоми, ускладнення та діагностика

Симптоми пахової грижі

Клінічних симптомів пахової грижі не багато, але вони досить яскраві і в більшості випадків легко розпізнаються людиною навіть без медичної освіти. Випинання в паховій області – це головний і найпомітніший симптом, який найчастіше виявляється самим пацієнтом. Випинання може бути різних розмірів і форми, розташовуватися ближче до серединної лінії живота або ближче до пахової складки. Воно може спускатися в мошонку і значно збільшувати її обсяг і деформувати – в таких випадках виникає потреба диференціювання цього стану з водянкою яєчка.

Ускладнення пахової грижі

Єдине, але вкрай грізне ускладнення пахової грижі – її защемлення. Це відбувається в разі, коли в якийсь момент грижовий вміст проходить у великому обсязі в грижовий мішок через вузьке місце – грижові ворота, і внаслідок вузькості цих воріт не може повернутися назад в рідну черевну порожнину. В такому випадку виникає порушення кровопостачання ураженого органу (ішемія), яка з плином часу досить швидко може спровокувати омертвіння тканин (некроз) і розвиток вкрай небажаних явищ – перитоніту, флегмони грижового мішка і флегмони м’яких тканин черевної стінки. Обмеження може відбутися з будь-яким з перерахованих вище органів, але як правило йому піддаються найбільш мобільні структури черевної порожнини – тонка кишка і великий сальник. Якщо відбулося обмеження пахової грижі, необхідна термінова операція. Чим швидше буде виконана операція, тим в меншій мірі будуть виражені ішемічні зміни ущемлених структур, тим менше буде обсяг втручання і тим краще буде загальний прогноз одужання. Інших ускладнень не буває. Біль і невправність грижі при відсутності защемлення (буває і таке!) не є ускладненнями, як часто прийнято вважати, а симптомами хвороби.

Діагностика пахової грижі

Виявлення та встановлення діагнозу пахової грижі проводяться лікарем-хірургом. Як показує життя, установка діагнозу терапевтом, лікарем загальної практики або сусідом Колею, у якого «три роки тому була така ж, і її вирізали» – частенько не підтверджується. Є сумніви – йдіть на прийом до хірурга. Бажано до хірурга, який сам проводить операції на пахових грижах і має необхідний досвід. За статистикою, на цьому етапі досвідчений хірург встановлює діагноз в 97-99% випадків. Діагностична міць сучасної медицини у вигляді УЗД, КТ і МРТ при даній хворобі не потрібна. Хоча при бажанні недовірливих і тих, хто сумнівається ці дослідження підтвердять наявність пахової грижі і допоможуть вирішити сумніви.

Хірурги хірургічного відділення № 1 КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка» Житомирської міської ради виконують всі види пластик пахових та вентральних гриж.