Головна / Новини / Печія – небезпечний симптом чи дрібниця, що не вартує уваги?

Печія – небезпечний симптом чи дрібниця, що не вартує уваги?

Певно, в світі не існує жодної людини, яка жодного разу не стикалася з печією – неприємним відчуттям «запікання» за грудиною, що розповсюджується у напрямку шиї, «закидом» шлункового вмісту в зворотному напрямку, відрижкою, відчуттям «кислоти» та оскомини на зубах…

Описані скарги можуть бути ознакою серйозного захворювання, а саме: гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Часто пацієнт не сприймає всерйоз вказані симптоми, застосовуючи дідівські методи, типу бовтанки з содою, або просто ігноруючи печію. Слід зазначити, що тривала печія може призводити не тільки до незручностей та погіршення якості життя,  але й до різних ускладнень, таких як езофагіт (запалення стравоходу), утворення виразкових дефектів, провокувати патологію ЛОР-органів та легень і навіть створювати підґрунтя для появи онкологічних клітин!

Згідно статистичних даних, розповсюдженість ГЕРХ серед людства складає 7-20%, проте, вказані показники, напевно, далекі від реалій. Печія – основний симптом ГЕРХ, зустрічається у 10-40% населення США і тільки 1-2% отримують лікування. В Британії при обстежені 7428 пацієнтів, було виявлено печію у 40%, при тому 24% страждали від печії більше 10 років і тільки чверть з них зверталася до лікаря.

Гастроентеролог КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка» Житомирської міської ради В'ячеслав Скоропад зазначає, що ГЕРХ потрібно діагностувати та лікувати на ранньому етапі і у лікарні №2 є все для цього необхідне.

«Наша лікарня має всі необхідні можливості для вчасного виявлення гастроезофагеального рефлюксу. Це і діагностика (первинний консультативний огляд, фіброгастроскопія з проведення біопсії, РН-метрія, тощо), призначення адекватного лікування згідно сучасних протоколів та динамічне спостереження. Як і будь-яку хворобу, ГЕРХ варто діагностувати та лікувати на ранньому етапі, не чекаючи грізних ускладнень».