Головна / Новини / Що робити, якщо ви або ваші близькі травмувались

Що робити, якщо ви або ваші близькі травмувались

Взимку є висока ймовірність травмування через ожеледицю або захоплення зимовими видами активного дозвілля. Що робити, якщо ви або ваші близькі травмувались, та яку безоплатну медичну допомогу можна отримати?
.
Якщо є інтенсивний біль, набряк, деформація частини тіла, головний біль, порушення координації та інші неприємні відчуття, потрібно зателефонувати в екстрену допомогу за номером 103 і описати диспетчеру симптоми та стан.
.
Диспетчер надасть інформацію щодо першої допомоги, яку слід надати, а також адресу найближчої лікарні, в якій є травмпункт.
Якщо постраждалий не може самостійно дістатись до лікарні, диспетчер направить машину екстреної допомоги.
Бригада екстреної медичної допомоги оцінить стан пацієнта чи пацієнтки, встановить попередній діагноз та транспортує, за потреби, до медзакладу.
.
Незалежно від того, потребує людина з травмою госпіталізації чи ні, швидка має доставити її у заклад, що має контракт з НСЗУ.
У такому закладі пацієнт має отримати усю необхідну медичну допомогу безоплатно. А саме:
.
- огляд та консультацію лікаря;
- безоплатну діагностику, у т. ч. рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні дослідження;
- виконання лікарями вузької спеціалізації, такими як хірург чи ортопед-травматолог, лікувальних процедур або хірургічних втручань.
.
Лікар, після огляду та надання меддопомоги, або призначить госпіталізацію, або надасть рекомендації щодо подальшого лікування чи реабілітації.