Головна / Новини / Сьогодні міжнародний день гінекологічного здоров’я!

Сьогодні міжнародний день гінекологічного здоров’я!

Сьогодні міжнародний день гінекологічного здоров’я.
Саме в цей день медики всього світу прагнуть звернути увагу жінок на збереження власного здоров’я та профілактику гінекологічних захворювань.
.
Про важливість проходження щорічних оглядів, коли вперше йти до гінеколога, як підготуватися до огляду та чому варто відвідувати лікаря, навіть якщо тебе нічого не турбує розповіла лікар відділення оперативної гінекології Анна Олійник.
- Коли вперше необхідно прийти до гінеколога?
- Після початку першої менструації. По-перше, лікар може оглянути дівчинку. У неї можуть бути порушення в циклі, інколи буває, що п’ють у великій кількості нестероїдні протизапальні як знеболюючі під час менструації і потім, як наслідок, виникають токсичні гепатити, а біль може бути сигналом захворювання.
.
По-друге, є батьки, які соромляться говорити на цю тему. Гінеколог же пояснить, які відбуваються фізіологічні зміни з тілом дівчини, розповість про правила гігієни, контрацепцію.
.
- Скільки разів на рік треба проходити огляди?
- Після початку статевого життя обстежуватись варто раз на рік: на інфекції, обов’язково здавати ПАП-тест. Це якщо немає скарг.
.
- Що таке ПАП-тест?
- ПАП-тест (його ще називають цитологічним скринінгом) допомагає своєчасно виявити передракові стани шийки матки середнього та важкого ступеню і пролікувати їх. Регулярне його проходження з початком статевого життя значно знижує ризик захворіти на рак шийки матки.
.
- Що ви скажете жінкам, які не ходять на щорічні огляди, тому що їх нічого не турбує?
- Такі жінки – це найбільша категорія наших пацієнтів.
Дуже часто в процесі консультування, ми проявляємо багато проблем на які жінка може просто не звертати увагу. Наприклад, що цикл коротший ніж 21 день, що місячні більше 8 днів або на сильний набряк молочних залоз, а це може бути симптомом певних серйозних порушень.
.
- Чи потрібно проходити огляд під час менопаузи?
- Авжеж. Якщо немає скарг, так само щорічно.
Варто звернути увагу, що під час менопаузи у жінок підвищується ризик раку молочної залози, тому відвідування гінеколога та обстеження молочних залоз є обов’язковим.
.
Також хочу звернути увагу на інше питання. 15-20 років соціально активного життя жінки припадає на період пременопаузи, менопаузи та постклімактеричних змін.
Раніше ці питання замовчувалися, коли у жінки були перепади настрою, вегето-судинні прояви. Зараз про це говорять більше, хоча все одно недостатньо. Це значно впливає на якість життя жінки. Цьому періоду притаманна зміна епітелію піхви, сухість при статевому контакті, часто жінки від цього страждають, але продовжують замовчувати.
У відділенні оперативної гінекології КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка» здійснюється інтимна пластика, яка дає можливість позбутися від неприємних симптомів, пов’язаних з віковими змінами (втрата еластичності геніталій, тонусу м’язів, втрата їх об’єму, свербіж, сухість). Тому без вагань звертайтеся.
.
- Як правильно підготуватися до огляду?
- Якщо потрібен бактеріальний забір – за 10-14 днів до огляду не варто вживати антибактеріальні препарати і не спринцюватися.
Для звичайного огляду – два – три дні утриматись від статевих контактів.
Багато клінік зараз пропонують комплексні обстеження, але варто знати, що для кожного обстеження важливо враховувати фазу циклу.
.
- Як потрапити на огляд?
- Щоб потрапити на огляд в стаціонар лікарні або в поліклініку на вул. Лесі Українки необхідно мати направлення від сімейного лікаря. Пам’ятайте, що лікування на ранніх стадіях є набагато ефективнішим. Тому не зволікайте, не ігноруйте необхідності планових медичних обстежень і заплануйте огляд у гінеколога на найближчий час.