Головна / Стаціонар / Травматологічне відділення / Травматологічне відділення

Травматологічне відділення

 

Завідувач відділення Кухарук Максим Ігорович. У відділенні працюють 10 лікарів.

Відділення розраховане на 30 ліжок, обслуговує всіх дорослих жителів Богунського району з травмами і захворюваннями опорно-рухового апарату (за заявою можливе лікування пацієнтів, які не є жителями Богунського району і міста Житомира).

Надзвичайно важливу функцію у складі травматологічної служби закладу відіграє травмпункт, який в цілодобовому режимі обслуговує жителів міста. В середньому за добу обслуговується до 30 пацієнтів. У зимовий період цей показник зростає до 50 пацієнтів за добу.

Відділення займається як хірургічним, так і консервативним лікуванням травм і захворювань опорно-рухового апарата:

 • тотальне ендопротезування кульшового та колінного суглобів
 • субтотальне ендопротезування кульшового суглоба при переломах шийки стегна у людей похилого віку
 • артроскопічні операції на колінному суглобі при травматичних ушкодженнях та дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобу
 • накістковий металоостеосинтез пластинами
 • застосування АЗФ (апаратів зовнішньої фіксації) при відкритих переломах
 • оперативне лікування "несправжніх" суглобів
 • малоінвазивне лікування (черезшкірно, без розрізу) при стенозуючих лігаментитах та контрактурі Дюпюітрена
 • реконструктивні операції на стопі з вальгусною деформацією 1-го пальця
 • VAC-теріпія при відкритих переламах та обширних ранах 
 • реабілітація після травм та оперативного лікування опорно-рухового апарата
 • консервативне лікування захворювань суглобів (артроз, периартроз, контрактура і т.п.)

За рік у відділенні та травмпункті виконується понад 1300 оперативних втручань.

Поряд із остеосинтезом при переломах кісток верхніх та нижніх кінцівок успішно виконуються сучасні, високоефективні операції з ендопротезування при ушкодженнях і захворюваннях кульшового та колінного суглобів з використанням протезів вітчизняного та закордонного виробництва.

З 2015 року впроваджено артроскопію - сучасний метод лікування суглобів, що виконується як для діагностики, так і для лікування багатьох ортопедичних порушень, включаючи «суглобову мишу», пошкодження зв'язок і менісків, очищення пошкодженого хряща. Перевага артроскопії перед традиційною відкритою хірургією в тому, що суглоб не відкривається повністю. Замість цього, наприклад, в артроскопії колінного суглоба, робляться тільки два маленькі розрізи - один для введення артроскопа, інший для хірургічних інструментів, за допомогою яких може бути виконана повноцінна хірургічна операція. Це скорочує процес післяопераційного відновлення і збільшує шанс успіху проведення операції, оскільки ступінь пошкодження суміжних тканин набагато нижче, ніж у випадку з відкритою операцією. Також, внаслідок артроскопії рубці залишаються менш помітними, завдяки незначній величині надрізів.

Лікарі відділення постійно вдосконалюються, відвідуючи науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів

В приміщенні корпусу розташовується фізіотерапевтичне відділення, де хворим виконуються різноманітні фізіотерапевтичні процедури, масаж та ЛФК, що дозволяє виконувати ранню реабілітацію після операцій, покращує результати лікування.

Архів новин

Березень 2020

Якщо ви "підвернули" ногу. Що варто знати про травми гомілково-спотного суглоба

Червень 2020

Що треба знати про перелом променевої кістки в "типовому місці"

Червень 2020

Артроскопія у КП "Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка"