Головна / Стаціонар / Травматологічне відділення / Травматологічне відділення

Травматологічне відділення

 

Завідувач відділення Кухарук Максим Ігорович. У відділенні працюють 10 лікарів.

Відділення розраховане на 30 ліжок, обслуговує всіх дорослих жителів Богунського району з травмами і захворюваннями опорно-рухового апарату (за заявою можливе лікування пацієнтів, які не є жителями Богунського району і міста Житомира).

Надзвичайно важливу функцію у складі травматологічної служби закладу відіграє травмпункт, який в цілодобовому режимі обслуговує жителів міста. В середньому за добу обслуговується до 30 пацієнтів. У зимовий період цей показник зростає до 50 пацієнтів за добу.

Відділення займається як хірургічним, так і консервативним лікуванням травм і захворювань опорно-рухового апарата:

 • тотальне ендопротезування кульшового та колінного суглобів
 • субтотальне ендопротезування кульшового суглоба при переломах шийки стегна у людей похилого віку
 • артроскопічні операції на колінному суглобі при травматичних ушкодженнях та дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобу
 • накістковий металоостеосинтез пластинами
 • застосування АЗФ (апаратів зовнішньої фіксації) при відкритих переломах
 • оперативне лікування "несправжніх" суглобів
 • малоінвазивне лікування (черезшкірно, без розрізу) при стенозуючих лігаментитах та контрактурі Дюпюітрена
 • реконструктивні операції на стопі з вальгусною деформацією 1-го пальця
 • VAC-теріпія при відкритих переламах та обширних ранах 
 • реабілітація після травм та оперативного лікування опорно-рухового апарата
 • консервативне лікування захворювань суглобів (артроз, периартроз, контрактура і т.п.)

За рік у відділенні та травмпункті виконується понад 1300 оперативних втручань.

Поряд із остеосинтезом при переломах кісток верхніх та нижніх кінцівок успішно виконуються сучасні, високоефективні операції з ендопротезування при ушкодженнях і захворюваннях кульшового та колінного суглобів з використанням протезів вітчизняного та закордонного виробництва.

З 2015 року впроваджено артроскопію - сучасний метод лікування суглобів, що виконується як для діагностики, так і для лікування багатьох ортопедичних порушень, включаючи «суглобову мишу», пошкодження зв'язок і менісків, очищення пошкодженого хряща. Перевага артроскопії перед традиційною відкритою хірургією в тому, що суглоб не відкривається повністю. Замість цього, наприклад, в артроскопії колінного суглоба, робляться тільки два маленькі розрізи - один для введення артроскопа, інший для хірургічних інструментів, за допомогою яких може бути виконана повноцінна хірургічна операція. Це скорочує процес післяопераційного відновлення і збільшує шанс успіху проведення операції, оскільки ступінь пошкодження суміжних тканин набагато нижче, ніж у випадку з відкритою операцією. Також, внаслідок артроскопії рубці залишаються менш помітними, завдяки незначній величині надрізів.

Лікарі відділення постійно вдосконалюються, відвідуючи науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів

В приміщенні корпусу розташовується фізіотерапевтичне відділення, де хворим виконуються різноманітні фізіотерапевтичні процедури, масаж та ЛФК, що дозволяє виконувати ранню реабілітацію після операцій, покращує результати лікування.

Тел. 41-61-84

Архів новин

Березень 2020

Якщо ви "підвернули" ногу. Що варто знати про травми гомілково-спотного суглоба

Червень 2020

Що треба знати про перелом променевої кістки в "типовому місці"

Червень 2020

Артроскопія у КП "Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка"