Головна / Стаціонар / Травматологічне відділення

Травматологічне відділення

 • 19.01.2016

  Травматологічне відділення

  Завідувач відділення Хіміч Микола Миколайович. У відділенні працюють 10 лікарів, 4 з яких мають вищу кваліфікаційну категорію, 3 першу і 3 другу.

  Відділення розраховане на 30 ліжок, обслуговує всіх дорослих жителів Богунського району з травмами і захворюваннями опорно-рухового апарату (за заявою можливе лікування пацієнтів, які не є жителями Богунського району і міста Житомира).

  Надзвичайно важливу функцію у складі травматологічної служби закладу відіграє травмпункт, який в цілодобовому режимі обслуговує жителів міста. В середньому за добу обслуговується до 30 пацієнтів. У зимовий період цей показник зростає до 50 пацієнтів за добу.

  Відділення займається як хірургічним, так і консервативним лікуванням травм і захворювань опорно-рухового апарата:

  • ендопротезування кульшового та колінного суглобів
  • артроскопія колінного суглоба
  • накістковий металоостеосинтез пластинами
  • застосування АЗФ (апаратів зовнішньої фіксації) при відкритих переломах
  • оперативне лікування "несправжніх" суглобів
  • реконструктивні операції на стопі з вальгусною деформацією 1-го пальця
  • реабілітація після травм та оперативного лікування опорно-рухового апарата
  • консервативне лікування захворювань суглобів (артроз, периартроз, контрактура і т.п.)

  За рік у відділенні та травмпункті виконується понад 1100 оперативних втручань.

  Поряд із остеосинтезом при переломах кісток верхніх та нижніх кінцівок успішно виконуються сучасні, високоефективні операції з ендопротезування при ушкодженнях і захворюваннях кульшового та колінного суглобів з використанням протезів вітчизняного та закордонного виробництва.

  Впроваджено артроскопію - сучасний метод лікування суглобів, що виконується як для діагностики, так і для лікування багатьох ортопедичних порушень, включаючи «суглобову мишу», пошкодження зв'язок і менісків, очищення пошкодженого хряща. Перевага артроскопії перед традиційною відкритою хірургією в тому, що суглоб не відкривається повністю. Замість цього, наприклад, в артроскопії колінного суглоба, робляться тільки два маленькі розрізи - один для введення артроскопа, інший для хірургічних інструментів, за допомогою яких може бути виконана повноцінна хірургічна операція. Це скорочує процес післяопераційного відновлення і збільшує шанс успіху проведення операції, оскільки ступінь пошкодження суміжних тканин набагато нижче, ніж у випадку з відкритою операцією. Також, внаслідок артроскопії рубці залишаються менш помітними, завдяки незначній величині надрізів.

  Лікарі відділення постійно вдосконалюються, відвідуючи науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів.

  В приміщенні корпусу розташовується фізіотерапевтичне відділення, де хворим виконуються різноманітні фізіотерапевтичні процедури, масаж та ЛФК, що дозволяє виконувати ранню реабілітацію після операцій, покращує результати лікування.